pierwszy taniec

WESELE BEZ PIERWSZEGO TAŃCA?

W natłoku przygotowań związanych z organizacją Waszego wesela, pierwszy taniec niejednokrotnie schodzi na dalszy plan. Dla niektórych z Was, kojarzyć się może z wyjątkowym momentem rozpoczynającym przyjęcie, a dla innych to stresujący obowiązek. Gdy opadną już pierwsze emocje, po tym jak powiedzieliście sobie „TAK”, nowym powodem do przyspieszenia bicia serca jest myśl o wyjściu na parkiet. Co zrobić, gdy zastrzyk adrenaliny, nie jest spowodowany euforią i chęcią występu przed Waszymi gośćmi? Nieważne czy kieruje Wami lęk i strach przed pierwszym tańcem czy brak umiejętności tanecznych lub po prostu niechęć podążania za sztampowymi schematami – możecie zrobić to inaczej!

Wesele bez typowego pierwszego tańca? Żaden problem!

pierwszy taniec

Oto trzy sprawdzone rozwiązania:

 • W grupie siła!
  Przy tym pomyśle nie obejdzie się, bez pomocy Waszych przyjaciół i najbliższych. Najważniejsze jest, aby wszyscy goście zaangażowali się w to, co będzie działo się na parkiecie. Kiedy opowiecie o swoim planie kilku lub kilkunastu osobom, możecie być pewni, że po paru chwilach wszyscy goście będą uczestniczyć w tym „pierwszym tańcu”. Możecie rozpocząć niepozornie, od kroków w rytm wolnej muzyki, po czym niespodziewanie (dla prawie wszystkich gości) przejąć rolę prowadzącego wesele i zachęcić wraz z poinformowanymi osobami pozostałych gości do wspólnego tańca. Takie rozwiązanie jest dość nieoczekiwane, ale wywołuje wręcz natychmiastową radość wśród gości. Wy będziecie czuli się swobodnie, a każda osoba na Waszym przyjęciu będzie czuła swój udział w tym spontanicznym tańcu.
 • Pokaż to, co potrafisz !
  Kto powiedział, że pierwszy taniec musi być poprzedzony miesięcznymi treningami na sali z instruktorem? Jeśli czujecie potrzebę podszkolenia swoich umiejętności tanecznych, możecie skorzystać z pomocy i rad eksperta, jednak nie jest to obowiązkowy punkt Waszych przygotowań. Lekcje tańca, które najczęściej są pierwszym w życiu kontaktem z profesjonalną choreografią, trzymaniem ramy i odliczaniem w myślach wyuczonych na pamięć kroków, często skutkują odwrotnym efektem niż zamierzony. Jeżeli w tańcu nie czujecie się pewnie to nie róbcie niczego na siłę. Lepiej zrobić wszystko po swojemu, niż poruszać się w rytm wyuczonych kroków. Po co dokładać sobie stresu i niepotrzebnych wysiłków, kiedy możecie wykorzystać to, co potraficie. Oryginalna i dobrze dobrana muzyka na pewno Wam pomoże. Nie zapominajcie o innych trikach, dzięki którym możecie ukryć ewentualne pomyłki. Ciężki dym czy właściwe oświetlenie sprawi, że na parkiecie będzie działa się magia.
 • Nic nie musisz!
  Trzecie rozwiązanie jest najprostsze. Jeśli czujecie, że pierwszy taniec nie jest dla Was lub z jakiegokolwiek innego powodu nie chcecie tańczyć, to po prostu tego nie róbcie! Możecie poinformować wcześniej swoich najbliższych, że tego elementu nie wdrażacie do Waszego scenariusza i róbcie swoje. Dj czy też zespół prowadzący Wasze przyjęcie na pewno pomoże w płynnym przejściu z jednego etapu wesela do następnego, nie dając gościom poczucia braku pierwszego tańca w Waszym wykonaniu. Jeżeli Wasi przyjaciele będą wiedzieli, że na weselu nie będzie utartych schematów, będą stanowili dla Was wsparcie przy rozkręcaniu zabawy na parkiecie. Uwierzcie, że dobra muzyka i pozytywne nastawienie Waszych „pomocników” wystarczy, żeby wszystkich porwać do tańca. Tutaj znajdziecie kilka moich propozycji, które sprawią że parkiet będzie pełen gości.

O czym warto pamiętać?

Jeżeli decydujecie się na pierwszy taniec należy mieć na uwadze kilka ważnych aspektów:

 1. Dajcie przygotować się gościom na występ. Jeśli Wasz taniec odbywa się po posiłku, miejcie na względzie to, że goście będą chcieli chwilę odpocząć, przewietrzyć się albo wypić na spokojnie kawę. 
 2. Nie wybierajcie długich utworów, pierwszy taniec nie może być przeciągnięty, tym bardziej gdy nie macie zaplanowanej choreografii.
 3. Ustalcie ważne momenty tańca z fotografem i filmowcem. Jeśli planujecie w Waszym tańcu elementy, które warto uwiecznić, poinformujcie o tym swoich usługodawców, to znacząco ułatwi im pracę. 
 4. Rozmawiajcie z Dj-em, zespołem. Pierwszy taniec, to nie tylko muzyka. Odpowiednio przygotowane show oświetleniowe i dodatkowe efekty specjalne, uatrakcyjnią tę chwilę.
 5. Decydujecie się na ciężki dym, bańki mydlane czy też konfetti? Warto poinformować o tym obsługę. Przy tego typu rozwiązaniach ważne jest np. wyłączenie klimatyzacji na czas trwania pierwszego tańca. Pomyślcie także o najmłodszych gościach. Atrakcje wywołują ciekawość wśród dzieci, które najczęściej chcą wbiegać w unoszący się nisko nad ziemią dym czy latające bańki. Wasz pierwszy taniec może szybko stać się dla nich placem zabaw. 

Pamiętajcie, że to Wasz dzień. Decyzja o każdym elemencie wesela należy do Was! Zaplanujcie wszystko tak, żeby w tym wyjątkowym dniu stres był jak najmniejszy. Korzystajcie z pomocy Waszych bliskich i wspólnie stwórzcie wspaniałe wspomnienia!